معرفی وبلاگ
خداوندا؛ ميخواهم هماني شوم كه تو خواهي / نه هماني كه شوي برايم و من ميخواهم ! / خواهان آنم كه شوم برايت و تو خواهي / خواست من همان شود كه تو ميخواهي............................. *************************** منم آن شاعر تواب كه در آخر عمر / روي قله ي پر از قافيه ها / و تو مسجدي پر از خاطره ها / گاهي سجده و گاهي يه نيم نگاه / و بدنبال پر از حساي خوب / با لغاتي كه نشان دهد يادي به اوست / بنويسم شعري نو رو چكنويس / تا خدا گويد : تو اي بنده من / تو در اين جاي قدمگاه / فقط از ما بنويس ( تنظيم: داريوش دوسراني )
دسته
جبهه و سنگر
محرم و صفر
حرفهای دین 3
راه ولایت
ادبستان
معلم و آموزه هایش
نماز ستون دین
رایانه، موبایل و فنی
حرفهای دین 2
حرفهای دین 1
هنر زنان ایرانی
دل نوشته ها : 2
پزشکی و سنتی
فرهنگی و آموزشی
دل نوشته ها : 1
سیر و سیاحت
خبر و ورزش
از هر دری سخنی
لینکستان
دنیای SMS
بیمه
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 106706
تعداد نوشته ها : 145
تعداد نظرات : 165
Rss
طراح قالب

بسمه تعالی

با نام و یاد پروردگار للعالمین

که او تنها خدایم بوده است، فقط همین

 

امام صادق (ع) می فرمایند:                          

فاطمه را از آنرو فاطمه گفته اند که مردم از شناخت او عاجزند.

                                 

هر چه در ذهن گشتم که از فاطمه من بگویم، دیدم زبانم الکن است

هر چه خواستم که از فاطمه من بنویسم، دیدم که قلم نیز شکسته است

هر چه در شعر گشتم تا که سُرایم شعری را، دیدم قافیه هم خمیده است

عاقبت همین آمد در ذهنم که معلم شهیدم می گفت:   

فاطمه فاطمه است...             

                                           

میلاد با سعادت زهرای اطهر (س) سرور بانوی دو عالم، آن دخت دلسوز و همچون مادری مهربان پیامبر اکرم (ص)، همسر گرانقدر امیر مؤمنان و مولای با تقوایان امام علی (ع)، مادر گرامی سرداران صلح و قیام امام حسن و حسین (ع) در دین مبین اسلام و شیر زن کربلا حضرن زینب (س) که او به زیبایی پاسخ کوبنده و داندن شکن خود را به ابن زیاد معلون در کاخ لرزانش دادند، تبریک و تهنیت عرض می نمایم. امید است که هیچ زن مسلمانی غیر از ایشان را الگوی هیچ زن دیگری را در زندگی شان قرار ندهند، زیرا زندگی سرشار از پاکدامنی ایشان کامل ترین و بهترین الگویی است که تنها زنان مسلمان واقعی می توانند از او بهره ها و استفاده های فراوانی ببرند و در آخر به سعادت ابدی برسند، انشاءالله...

 

همچنین در اولین روزهای سال بهار فاطمی امسال، باخبر شدیم که 8 تن از مرزبانان دلاور مرد و خدوم هنگ مرزی نگور واقع در نقطه مرزی استان سیستان و بلوچستان کشورمان با کشور پاکستان، به درجه رفیع شهادت نائل آمده اند.

بی شک این مرزبانان و تمامی مرزبانان کشورمان، هستی خود را در طبق اخلاص گذاشته اند و برای دفاع از جان و ناموس مردمان و هموطنان خود جانفشانی می کنند و بالطبع کسانی هم که دست ناپاک شان به خون این گلگون شدگان مرز و بوم ایران آلوده شده است و ناجوانمردانه خون شان را بر زمین می ریزند، بدانند که از هر قطره قطره خون این عزیزان که در راه وطن نثار می شود، میلیونها ایرانی عاشق به خاک کشورشان و دین خود نیز که در رگهایشان از همین خون جاری است و بی تردید خون شان از گروه "ایثار و شهادت" بوده و می باشد، پشتیبان شان خواهند بود تا در هر زمان که فرمانده کل قوا و مقام معظم رهبری حضرت آیت ا... العظمی الامام خامنه ای، دستور فتوای جهاد را جهت ریشه کن شدن این جرثومکان شر و شرارت در خاک وطن بدهند، به حالت آماده باش می باشند تا برای همیشه نام این بد نامان را در تاریخ کهن ایران زمین پرگهر و زرخیز محو گردانند...

 

دلیر مردان ایران، که همرهید / با آرمانهای شهیدان

خداوند و قرآن، یار و یاورتان / و رهبر، پشتیبانتان

استوار باد، اهدافتان / و پایدار باد، گام هایتان

بی تردید مقدس است، وجودتان / زیرا حق است، کلامتان

دشمن خوار گشته است، در دستانتان / و چه شیرین گردید، همه پیروزیتان

این شعر حقیر، از دل و جان / به شما تقدیم باد، ای ارتشیان و سپاه پاسداران

 

و چه واجب است که در چنین روزی دست همه مادرانی را ببوسیم که فرزندانشان نمی‌توانند به دیدارشان بیایند، چرا که برای حفظ وطن، جانشان را مخلصانه تقدیم کردند و داغشان را بر دل مادرانشان گذاشتند. درود بر روح بزرگ این زنان قهرمان‌پرور و این مادران خونین‌ جگر که وطن با پرپر شدن دسته گل‌هایشان همچنان باقی است.

                                  

سلطان غمها یعنی مادر

سکوت دردها یعنی مادر

شریک رنجها یعنی مادر

تحمل سختیها یعنی مادر

دل شکسته تنها یعنی مادر

چشم به انتظار درها یعنی مادر

نشانه ایثار یعنی مادر

اوج فداکاری یعنی مادر

الگوی تلاش یعنی مادر

چشمه مهربانی یعنی مادر

امید به فرزند یعنی مادر

فرشته زمین یعنی مادر

صاحب بهشت یعنی مادر

تمام خوبیها یعنی مادر

معنای زندگی یعنی مادر

و من برای همه این معانی

عاشقانه ترین شعرم را سروده ام

فقط برای تو مادر، فقط تو...

 

با تشکر از صبر و حوصله شما

داریوش دوسرانی (tavabam)

ایمیل: darioush_13432000@yahoo.com

وبلاگ: http://tavabam.tebyan.net

دسته ها : موضوعات ویژه
چهارشنبه 19 1 1394 15:27

بسمه تعالی

بنام خداوند بخشنده و مهربان

که تا نفس هست، عبد اویم همچنان

گر از این دنیا رَوم به آخرت، پرواز کنان

بار دیگر تا قیامت، عبد اویم همچنان


جواب ملت رشید و سرافراز همیشه در صحنه ایران به دارندگان انحصاری بمب های هسته ای در نظام جهان امروزی به صورت شعر:

ما هر که هستیم، هر چه هستیم                                        

همین که می بینی، هستیم                                      

تو که خود می گویی هستی، هسته ای                   

این فقط حرف باشد پس کو عمل؟ تو در جایت هنوز هم که نشسته ای!

با من نکن بازی، که بگویی سَرونازی

شاید که همین آستانه، روزی برسد به تُرکتازی


این جواب برای زمانهایی است و خواهد بود که دشمنان تشنه به خون مردم ایران و اسلام عزیزمان در همه حال، تهدید ها و شیطنت هایی را به رخ می کشیدند و بی تردید بعد از این نیز خواهند کشید، اما شما جناب آقای دکتر ظریف؛ با دیپلماسی جانانه و مخصوص خودتان بعنوان یک رزمنده سیاسی به همراه تیم قدرتمندی که رهبر معظم انقلاب حضرت آیت ا... سید علی خامنه ای در اختیارتان گذاشتند و به پشتوانی محکم و خستگی ناپذیر جناب آقای دکتر حسن روحانی مقام محترم ریاست جمهوری کشورمان، توانستید در مذاکرات هسته ای با گروه 1+5، خواسته به حق ملت ایران را پیروزمندانه به کرسی بنشانید تا این یاوه گویان لکه ننگ تاریخ جهان دیگر هیچ عذر و بهانه ای و یا شک و شبهه ای نسبت به استقامت و پایداری تاریخ پر از افتخار سرزمین پر گهر و زرخیز ایران که همگی ما از نامداران نامی همه شهدای ایران این مبارزه طلبی را به ارث برده ایم نداشته باشند و اینجانب به نوبه خود مایل می باشم از زحمات شبانه روزی جنابعالی و نیز برادران عزیز ارجمند جناب آقایان سید عباس عراقچی، مجید تخت روانچی، جمشید ممتاز، امیر حسین زمانی نیا، حمید بعیدی نژاد، محمد امیری و پژمان رحیمیان (از کارشناسان سازمان انرژی اتمی ایران) و علی الخصوص از برادر محترم و بزرگوار جناب آقای دکتر علی اکبر صالحی ریاست محترم سازمان انرژی اتمی ایران و همینطور از همراهی برادر گرانقدر در تیم هسته ای جناب آقای حسین فریدون دستیار ویژه محترم رئیس جمهور و مشاور در وزارت امور خارجه که در این راه قدم گذاشته اید و سرافرازانه از آن سربلند بیرون آمده اید تشکر ویژه و جداگانه ای داشته باشم و به شما عزیزان سر تعظیم فرود آورم. این تنها تحفه ای است که این حقیر داشته و امید است آنرا از من پذیرا باشید.

همچنین متنی نیز در این چند روز و پس از اعلام توافق هسته ای به ذهنم رسیده است که در حقیقت این سبک از نوشتن را از عنایات خداوندی می دانم و او بی شک  قدرت بی نظیر و پر از صلابت کلمات زبان شیرین همام انگیز فارسی را در وجودم نهاد و شناساند و من نیز از این بابت تا ابد شاکر او هستم و آنرا به شما و همکارانتان تقدیم می نمایم.


شقایق راست می گفت که حقایق رازی در دل خود دارد. برای دانستن این راز، باز کافیست که قایق دقایق را نگاه داری و با نگاه عمیق و انگشتر عقیق، به خلایق که علایق و سلایق گوناگونی دارند لایق بمانی و با واقف بودن به همه انسانها مهربانی را در همه حال در دل آنان وقف کنی، به شرط آنکه بدانی در کارت و عاری از بارت توقف نکنی. وقف کردن همان دقت کردن همین راز است که خداوند در نهاد انسان نهاده و درک کردنش در تنهایی چندان هم خیلی سخت نیست، به شرط آنکه بدانی ترک کردنش در منهایی، آسان هم نیست.


در آخر لازم میدانم حدیثی از مولای متقیان امام اول شیعیان جهان اسلام حضرت علی (ع) و ناطق قرآن را که مرام و مردانگی اش به ضعیفان و مستمندان زبانزد عام و خاص بوده و حتی آنانی که بدنبال سرچشمه معرفت الهی بوده اند و بعد از این نیز دیگرانی هم خواهند بود که بدنبال همین معرفت  باشند و به آن دست یابند، بی تردید از ایشان الگو گرفته اند و انشاءالله پس از این نیز الگو خواهند گرفت، به متن خود اضافه می نمایم تا با کلام ایشان مزین گردیده شود:

‹‹ دعوت کننده بی عمل، چون تیرانداز بی کمان است. ››

 

در هر حرف بی عمل، هر که را باز می دارد از هر هدف

و اگر حرفی نیست، این گوی وُ این میدان و این هدف

 

بنده کوچک خدا و ارادتمند همگی شما؛ داریوش دوسرانی (tavabam)

وبلاگ: http://tavabam.tebyan.net (شعرهای داریوش دوسرانی)

ایمیل: darioush_13432000@ yahoo.com - تلفن همراه: 09124931719

دسته ها : موضوعات ویژه
سه شنبه 18 1 1394 9:7

بسمه تعالی

بنام خدای یگانه که غیر او یگانه دیگری نیست

 

خداوندا؛ گره امیدم را پیش تو بسته ام و نمی خواهم آنرا باز کنی، پیشت بسته بماند امیدوارترم.

 

ظریف گرچه در گفته هایش ظرافتها دارد

اما نتیجه کارهایش حکایتها دارد                          

او می داند که مردمش صلابتها دارد                       

و در انرژی هسته ای صلاحیتها دارد

نرمش قهرمانانه پیروزی اینگونه ای دارد                

و رهبر عزیزمان، قطعا" رضایت قاطعانه ای دارد

امریکا دوره ات تمام،  کدخدایی تو دوره ای دارد!

اما این دوره، هوای ما را خدا دارد

روحانی هم حالا روحیه ای قوی دارد

و فهمیدیم که او در دستش کلیدی دارد

 

به مبارکی نتیجه دلچسب دور دوم مذاکرات تیم هسته ای کوبنده ما با تیم 1+5 که به هر کدام شان گلی به دروازه شان زدیم و شدیم 6 تایی ها به کامتان شیرین باد و گوارای وجودتان.

پس در این لحظه با احترام می گوئیم "سلام بر زندگی"، "سلام بر بهار"، " سلام بر نیک اندیشان" و نیز سلام بر شهیدان ایران که در پنهان خویش بهاری برای شکفتن داشتند و با ایثارشان حرفهایی برای گفتن...

 

بنده کوچک خدا و ارادتمند شما؛

داریوش دوسرانی (tavabam)

ایمیل: darioush_13432000@ yahoo.com

يکشنبه 16 1 1394 13:6
X