معرفی وبلاگ
خداوندا؛ ميخواهم هماني شوم كه تو خواهي / نه هماني كه شوي برايم و من ميخواهم ! / خواهان آنم كه شوم برايت و تو خواهي / خواست من همان شود كه تو ميخواهي............................. *************************** منم آن شاعر تواب كه در آخر عمر / روي قله ي پر از قافيه ها / و تو مسجدي پر از خاطره ها / گاهي سجده و گاهي يه نيم نگاه / و بدنبال پر از حساي خوب / با لغاتي كه نشان دهد يادي به اوست / بنويسم شعري نو رو چكنويس / تا خدا گويد : تو اي بنده من / تو در اين جاي قدمگاه / فقط از ما بنويس ( تنظيم: داريوش دوسراني )
دسته
جبهه و سنگر
محرم و صفر
حرفهای دین 3
راه ولایت
ادبستان
معلم و آموزه هایش
نماز ستون دین
رایانه، موبایل و فنی
حرفهای دین 2
حرفهای دین 1
هنر زنان ایرانی
دل نوشته ها : 2
پزشکی و سنتی
فرهنگی و آموزشی
دل نوشته ها : 1
سیر و سیاحت
خبر و ورزش
از هر دری سخنی
لینکستان
دنیای SMS
بیمه
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 106688
تعداد نوشته ها : 145
تعداد نظرات : 165
Rss
طراح قالببسمه تعالی

 

بنام خداوندی که قلب ما انسانها را

فقط به خاطرِ خوبی و مهربانی آفرید

 

ییاییم همگی با هم، کسی را که فقط بخاطر خوبی هایمان؛ ما را می خواهد او را نخواهیم، بلکه کسی را بخواهیم که علاوه بر آن؛ از بدی هایمان نیز می گذرد، همچون خداوند بخشاینده و مهربان؛ که همیشه از او درخواست نموده ایم و تمنا کرده ایم، تا ما را در دریایِ زلالِ مهربانیهایِ خویش، قرار داده و از سر تقصیرات ما در هر لحظه می گذرد.

یاران دل؛ علاوه بر گذشت کردن از بدیهای دیگران، بیاییم خوبی هایمان را نیز برای همدیگر بخواهیم و ای کاش کسانی بجای نصیحت به دیگران که گویی در آن حالت، خود به نصیحت دیگران احتیاج ندارند و یا اینکه دیده شده است به مخاطبان خود نظراتشان را بشدتِ تمایل گونه ای تحمیل کنند و بر سر آنان بکوبند، در عمل می آمدند خوبیهای خود را با هم و دور از غم، تقسیم می کردند و از اثرات آن نیز نصیب اطرافیان محاطی در مکانی که بسر می برد و حتی چون جاذبه به دور دسترین انسانهایی که در دیگر نقاط دنیا می باشند و دسترسی ندارند تأثیر مطلوبی پیدا می کرد، تا  آشوبِ بهتانُ و تهمت، در دنیای فانی و زود گذرشان؛ به هیچ طریقی ورود نمی کرد و تمام مردم روی زمین نیز از آنان درس انسانیت را می آموختند و بیش از حالا امیدوارتر می گشتند.

پس عمیقا" و قلبا" ییاییم تا همگی با هم؛ کسی را که فقط بخاطر خوبی هایمان، ما را می خواهد او را نخواهیم؛ بلکه کسی را بخواهیم که علاوه بر آن، از بدی هایمان نیز می گذرد.

مهربانی را میان خود تقسیم کنید تا همیشه شاد بمانید، زیرا شاد زیستن حق همه انسانها بر روی زمین است. شادی نمادی از زیستن آگاهانه است و نمایشی از سپاسگزاری در برابر پروردگار همة عالم در کائنات هستی و ما در حقیقت وارث این تفکریم.

شاد باشید و شاد زندگی کنید، که شاد بودن همان امتداد خداوندیست و شاد زیستن یک انتخاب است و نه یک اتفاق و یا رویداد که اگر آنرا به کاممان تلخ نکنیم، به طمع چون عسلِ شیرین خواهد بود.

 

خوشا آنروز، که من دلشاد گردم

و از غمهای خود، آزاد گردم

خوشا آنروز، که من غفلت نبینم

و از خوابهای خود، بیدار گردم

سبب گردم، گره از کار گشایم

که من دلها، به خود نزدیک نمایم

ز یاران من باید، یاری ستانم

اگر روزی که در، مشکل بیافتم

و بی تردید همین، مانده برایم

که در دلها فقط، جایی بیابم

 

از گردش ایام نیز، همین دانم

که دانستم، من نادانم

و این است، تمام دانایی من

 

پایدار و موفق باشید

 

متن از: داریو دوسرانی

وبلاگ: http://tavabam.tebyan.net

ایمیل: darioush_13432000@yahoo.comدسته ها : موضوعات ویژه
يکشنبه 4 7 1395 15:21


« بنام خدایی که ما انسانها را انسان آفرید »


انسان برای این انسان آفریده شده است که اگر بمیرد انسان گونه بمیرد

نه اینکه دیگر انسانها را نابود کند تا تصور کند که خود زنده مانده است

اما ما انسانهای امروزی دنیای خود را در قاب زندگی به شکل دیگری شکل داده ایم

به گونه ای که جایگاه خود را در جنگل ها تصور می کنیم

و مدام با همنوعان خود در حال جنگیم

تا آنها را به سلطه خود درآوریم

در حالیکه خداوند می فرماید:

ای انسان، ما ترا برای هدفی آفریده ایم

پس همچون خودت زندگی کن

و به انسانهایی که در اطرافت می بینی زندگی بساز

تا نسل های بعد از تو نیز راه ترا ادامه دهند


*******************************


« غرض از مزاحمت! تو ای همزاد من، بشنو از من »

« برای انسان بودن، کافیست انسان بمیریم »


بنده کوچک خدا؛ داریوش دوسرانی (TAVABAM)


دسته ها : موضوعات ویژه
سه شنبه 12 5 1395 9:43


غم نوشته؛


تا جایی که به یاد دارم من از کودکیم ساکت بوده ام و در نگاه های دیگران هیچوقت نبوده ام. حتی زمانی هم که به دنیا آمدم، می گفتند که در آن لحظه اصلا" گریه نکرده ام.


حالا پس از این همه سالها پی برده ام که نبودنم بهتر از بودنم است و اگر الان آرامشی دارم مدیون همین نبودنهایم هستم که دیگران برایم ساخته اند، اما اگر دیگرانی نیز بگذارند.

 

داریوش دوسرانی (TAVABAM)

  

دسته ها : موضوعات ویژه
يکشنبه 27 4 1395 10:49

بسمه تعالی

با نام و یادِ پروردگار للعالمین

که او تنها خدایم بوده است، فقط همین

 

کوشش کنید که مصالح اسلام و کشور اسلامی را فداى منافع شخصى یا گروهى نکنید.

"امام خمینی (ره)"

*** من رهبر بزرگی دارم که او را با هیچ سیاستی عوض نخواهم کرد ***

 

همدلی و همزبانی در امسال

و بکارگیری آن در تمام سالهای آینده

 

ییاییم کسی را که فقط بخاطر خوبی هایمان ما را می خواهد او را نخواهیم، بلکه کسی را بخواهیم که علاوه بر آن از بدی هایمان نیز می گذرد. همچون خداوند بخشاینده و مهربان که همیشه از او درخواست نموده ایم و تمنا کرده ایم، تا ما را در دریای زلال مهربانیهای خویش قرار داده و از سر تقصیرات ما در هر لحظه بگذرد.

یاران دل؛ علاوه بر گذشت کردن از بدیهای دیگران، بیاییم خوبی هایمان را نیز برای همدیگر بخواهیم و ای کاش سیاستمداران کشورمان نیز به جای نصیحت به دیگران که فقط بصورت شعارگونه بوده و یا اینکه دیده شده است همدیگر را بشدت می کوبند، در عمل می آمدند خوبیهای خود را با هم تقسیم می کردند و از اثرات آن نیز نصیب مردم کشورشان می شد تا  آشوب بهتان و تهمت در دنیای سیاست هایشان به هیچ طریقی ورود نمی کرد و مردم صبور و بی غل و غش ایران نیز از آنان درس می گرفتند و بیش از حالا امیدوارتر می شدند.

در این روزها به روزهای پایانی نیمه اول امسال که توسط مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای با عنوان "دولت و ملت، همدلی و همزبانی" نامگذاری شده است و بی شک این نامگذاری در این چند سال اخیر از والاترین شعار سیاسی رهبر معظم انقلاب بوده است داریم نزدیک می شویم و به نیمه دوم آن که اگر خدایمان برایمان عمری باقی بگذارد وارد خواهیم شد و نیز اینکه انتخابات مهم مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی را در کشور عزیزمان ایران که جانم فدای دین و میهنم باد پس از مذاکرات تیم هسته ای ایران با گروه 1+5 و بررسی برجام آن در پیش روی داریم و لازم است در این انتخابات مهم و عظیم در کشور عزیزمان هر چه دانایی داریم بکار گیریم و اشخاص امین و صالح را به هر دو مجالس بفرستیم و پس از آن با تمام قدرت و توانایی بدون هیچ فوت وقتی و با ایمانی قوی و نیتی واقعی با همیاری و همکاری یکدیگر سعی و تلاش کنیم که به خودمان متکی باشیم و در عمل اقتصاد مقاومتی را که از حالا می باید به همت دولت و ملت به اجرا گذاشته شود در زندگیمان جاری و ساری سازیم تا سند چشم انداز ایران اسلامی 1404 طبق برنامه نوشته شده آن تحقق یابد بطوری که به هیچ کشور دیگر، در هر زمینه ای مستأصل و وابسته نباشیم.

البته در اینجا نیز باید یادی هم کنیم از دلاوران، سلحشوران و ایثارگران اعم از زن و مرد، پیر و جوان در هر قشری و صنفی و از تمام اقوام در همه شهرها و روستاهای ایران که جانشان را خالصانه و بی هیچ ادعایی در راه دین و میهن خود و در هر برهه از زمان در طبق اخلاص گذاشتتند و با فداکاریها و از جان گذشتگی های خود حماسه ها آفریدند و علاوه بر الگو گرفتن از آنان سر تعظیم نیز فرود آوریم، زیرا آسایش و امنیتی که در حال حاضر کشورمان در مقایسه با کشورهای منطقة خاورمیانه برایمان فراهم شده است حاصل رشادتها و مقاومتهای این بزرگواران در مقابل متجاوزین تا به دندان مسلح تمامی سلطه گران جهانی بوده است که باید مدیون آنان باشیم و اگر هر چه داریم از نورانیت شمع محفل شهدا و جانبازان است که داریم.

پس اگر به چنین موضوعی اعتقاد داریم که حتما" داریم، یقین بدانید که دیگر هیچ یک از کیدهای شیطانی به باطن و درونمان نفوذ نخواهد کرد و با اَعمال نیک مان و با پیشرفت از دست آوردهایی که با توکل بر خداوند متعال بدست خواهیم آورد به آینده روشن سرزمن مان  امیدوار خواهیم شد و آیندگان نیز به همه کشورهای دنیا فخر خواهند فروخت و با غرور و افتخار خواهند گفت که پدرانمان این چنین بوده اند، به همانگونه که ما نیز از پدران و نیاکان خود به نیکی یاد کرده ایم: هر کس؛ دلِ دوست بجوید / مصلحت خود را، نپوید و نبوید...


مرده آنم که با مرامش، زنده بگرداند مرا                                         

کشته آنم که با اندیشه اش، جذب خود نماید مرا                                  

شیفته آنم که با کلامش، مدام به خود بخواند مرا                                                    

دلباخته آنم که با نگاهش، او از خود نراند مرا                   

من که باشم تا بگویم، که همه شمارند مرا

خاک پاک کسی باید باشم، که او درک نماید مرا

 

با تشکر از صبر و حوصله همگی عزیزان و دوستان

بنده کوچک خدا و ارادتمند شما؛ داریوش دوسرانی (tavabam)

وبلاگ: http://tavabam.tebyan.net (شعرهای داریوش دوسرانی)

ایمیل: darioush_13432000@yahoo.com

دسته ها : موضوعات ویژه
يکشنبه 15 6 1394 15:59

بسمه تعالی

بنام خدایی که نامش بالاترین نامهاست


مردی به شیخ گفت: وقتی همسرم را انتخاب کردم، در نظرم طور دیگری بود و گویا خداوند مانندش را در دنیا نیافریده بود. وقتی با هم نامزد کردیم، بسیاری را دیدم که مثل او بودند و وقتی هم ازدواج کردیم، خیلی ها را از او زیباتر یافتم. چند سالی با هم زندگی کردیم و دریافتم همه زنها از همسرم زیباتر و بهترند...!!!

شیخ گفت: آیا دوست داری که بدانی از همه اینها تلخ تر و ناگوارتر چه چیزی است؟

مرد گفت: آری..

شیخ گفت: اگر با تمام زنهای دنیا ازدواج کنی، خواهی دید که سگهای ولگرد محله ات هم از آنان زیباترند!

مرد لبخندی زد و گفت: ای شیخ؛ چرا این حرف را می زنی؟

شیخ گفت: چون مشکل در همسر تو نیست، بلکه مشکل زمانی است که امکان دارد انسان قلبی ناپاک داشته باشد و از خدا شرم نکند. بدینسان محال است که چشمان او را به جز خاک گور، چیز دیگری پر کند و تو ای مرد؛ آیا دوست داری تا دوباره همسرت را زیباترین زن دنیا ببینی؟

آن مرد گفت: بلی ای شیخ.

شیخ نیز گفت: فقط کافیست تا چشمانت را در میان زنان حفاظت کنی...

 

اما مخاطب این داستان تنها مردان بودند، ولی زنان نیز در خیلی موارد به نوعی مخاطب این موضوع هم هستند و بهترین بانویی که بانوان گرامی می توانند از او  الگو بگیرند "سرور بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س)" است که ایشان در عفاف و حجاب ممتاز وُ بی نظیر و یگانه بوده اند و بهترین جمله ای که تاکنون برای شما زنان از ایشان سفارش شده و گفته شده است بدین مضمون می باشد:


ای زن بتو از فاطمه اینگونه خطاب است

ارزنده ترین زینت زن حفظ حجاب است


امید است شما بانوان گرامی سرزمین مان نیز بدور از هیاهوی شبکه های بی هویت ماهواره ای دشمنان دین و میهن مان که تا منزلگاه خانواده های اصیل ایران زمین نفوذ کرده اند از خود دور بگردانید و به یاری خداوند متعال در این راه پایدار و ثابت قدم بمانید، انشاءالله...

 

ای خواهر با عفت

تو با دیده و رویت

و با حفظ حجابت

پنهان بکن مویت

تا نامحرم و نامردان

نیایند به سویت

و با اذن خدایت

مصون شود جانت

 

با تشکر از صبر و حوصله شما

بنده کوچک خدا؛ داریوش دوسرانی (tavabam)

ایمیل: darioush_13432000@yahoo.com

دسته ها : موضوعات ویژه
يکشنبه 6 2 1394 16:50

بنام خدای یگانه که غیر او یگانه دیگری نیست

در خبرها آمده بود که بعضی موجودات قادر می باشند تنها بوسیله حضورشان پروژه های بزرگ را به خطر بیاندازند, مانند مارمولک داستان ما که در سر مجسمه ای از لنین خانه و کاشانه ای برای خود درست کرده است.

مجسمه لنین ۱۹ متر ارتفاع و در مکانی در ناحیه زیر کنترل آلمان شرقی برلین قرار داشت.

بعد از فروپاشی بلوک شرق، یاد و مجسمه لنین هم دیگر جایی در آینده آلمان نداشت. از این جهت پیکر گرانیتی لنین ۱۱۰ قسمت شد و آن را در مکان دیگری در خاک برلین کردند. درمیان قطعات تنها قسمتی از مجسمه که کاملا خرد نشده بود سر او بود.

آخرین باری که این سر سنگی مشهور شد در فیلم “Good bye, Lenin” به سال ۲۰۰۳ بود که در فیلم حضور داشت ولی بعد دوباره آن را خاک کردند.

بعد از گذشت سال ها حالا خانم “اندرا تایسن” که ریاست اداره فرهنگ برلین را بر عهده دارد می خواهد نمایشی با نام “شفاف؛ برلین و مجسمه هایش” اجرا کند و در این نمایشگاه سر مجسمه مشهور لنین هم باید حضور داشته باشد. او توانست با کمک مردم مکانی که مجسمه خاک شده بود پیدا کند. اما گویا مشکل حادی پیش رو داشت. چون در اولین بررسی دیده بود که یک نوع مارمولک کله لنین را به عنوان آشیانه انتخاب کرده است. با شنیدن این خبر حزب سبز مخالفت خود را با حفاری اعلام کرد. از آن سو هم مجلس سنای برلین اعلام کرد که از نظر قانونی مجمسه بی صاحب نیست و متعلق به شهر برلین است.

در جلسات مختلف و فراوان کارشناسان می گفتند که این نوع مارمولک در لیست قرمز حیات وحش قرار دارد و از هرگونه استرس بی مورد برای آن باید خودداری شود، به همین خاطر به دام انداختن خزنده ریسک بالایی دارد و میتواند به زخمی شدن و یا مرگ این اشغالگر بی انجامد.

از سوی دیگر بعضی کارشناسان محیط زیست اعلام کرده بودند که باید به زودی اقدام شود چون با فرا رسیدن ماه های سرما، گرفتن مارمولک غیر ممکن می شود و او میتواند برای خواب زمستانی در جاهایی فرو برود که دسترسی به آن ممکن نباشد.

در نتیجه به این راه حل رسیدند که جناب مارمولک باید خیلی محتاطانه مجبور به اسباب کشی شود, از این جهت با پول شهر برلین تونلی ایجاد می شود تا مارمولک بتواند به مکان بهتری برای آینده ای بهتر کوچ کند.

اما دوستان؛ شاید این خبر با خواندنش برایتان خنده دار بوده باشد، اگر چنین است پس تقاضا می شود مطلب زیر را نیز بخوانید تا حقایق در ذهن تان طور دیگری رقم بخورد:

همین کشور آلمان با بسیاری از همدستان خود، صدام حسین به درک واصل شده را پشتیبانی می کردند و با سلاح های شیمیایی که در آن زمان تولید می کردند به او تحویل می دادند و خیلی از رزمندگان و هموطنان ما نیز در اثر همین بمباران بمب های شیمیایی، مجروح شده و یا به شهادت رسیدند و آنهایی هم که زنده ماندند مجروحیت شان تا آخر عمرشان ادامه پیدا کرد و خیلی از این عزیزان پس از سالها رنج و مشقت به درجه رفیع شهادت نائل آمدند که روحشان قرین رحمت الهی باد...

حتما" همین آلمانی ها در بیمارستانهایشان نیز مجروحین ما را از درد و رنجی که از بابت آثار بمب های شیمیایی به روح و جسم شان وارد می شد و می کشیدند باید بسیار دیده باشند.

حالا واقعا" بایست خجالت بکشند که برای یک مارمولک اینگونه دارند دلسوزی می کنند و کل کارهایشان را رها کرده و برای این موضوع وقت می گذارند!

خب باید هم دلسوزی کنند، چون اگر به دوران هیتلر خودشان بخواهند بازگردند، مارمولک که جای خود دارد، ارودگاههای آشویتس را هم دوباره برپا می کنند و هولوکاست دیگری را بوجود می آورند!

اما چون در جنگ های جهانی اول و دوم شکست خورده اند و نمی توانند آن قدرت بیکرانشان را دوباره بازسازی کنند، برای اینکه یادی هم از گذشته های خود کرده باشند و البته با اجازه اربابانشان یعنی "عمو سام آمریکایی و استعماگر پیر انگلیس"؛ هرازگاهی با بمب هایی که تولید می کنند و می سازند اعم از شیمیایی و یا غیر شیمایی، به کشورهای خاورمیانه و تحت سلطه شوکت منصبان جهان می فرستند تا دوباره بگویند ما از قبل تا الان هنوز هستیم و اگر بعد از این می بینید مثل سابق نیستیم با حزب سبز خودمان و به احترام حیات وحش موجودات دیگر که در اینجا جهت انسانهای دیگر در سرزمینهای دیگر که شامل حالشان نمی شود، باز قد علم می کنیم و ادای آدمهای متمدن امروزی را در می آوریم تا ستم کشیدگان جهان که با مصیبت شان نگذاشته ایم نایی داشته باشند و به مارمولک هم اعتنایی نکنند چه برسد به اینکه مسئله حقوق بشر خودشان را به یادشان بیاورند، بار دیگر وادارشان می کنیم تا ما را مثل همیشه باور کنند...!!!

بماند که مطالب زیاد است و حوصله کم، اما به همین چند خط کفایت می کنیم، تا شاید یک روزی آنان سر عقل بیایند و از ملت ما عذرخواهی کنند، چرا که به اصطلاح آنها با ما هم نژاد می باشند...!!!


شهیدان سرافراز و نام آوران جانباز؛           

به درد هم اگر خوردیم، خدائیش به هم می خوردیم

به شانه اگر بردیم بار غم را، فراوان بار غم خوردیم

در این دنیا که پایانش بود مرگی، نه انگار که مُردیم

در آخر چه زیبا گردید، که آخر برای هم مُردیم


با تشکر از صبر و حوصله شما؛

داریوش دوسرانی (tavabam)

ایمیل: dariopush_13432000@yahoo.com

دسته ها : موضوعات ویژه
چهارشنبه 26 1 1394 9:34

بسمه تعالی

با نام و یاد پروردگار للعالمین

که او تنها خدایم بوده است، فقط همین

 

امام صادق (ع) می فرمایند:                          

فاطمه را از آنرو فاطمه گفته اند که مردم از شناخت او عاجزند.

                                 

هر چه در ذهن گشتم که از فاطمه من بگویم، دیدم زبانم الکن است

هر چه خواستم که از فاطمه من بنویسم، دیدم که قلم نیز شکسته است

هر چه در شعر گشتم تا که سُرایم شعری را، دیدم قافیه هم خمیده است

عاقبت همین آمد در ذهنم که معلم شهیدم می گفت:   

فاطمه فاطمه است...             

                                           

میلاد با سعادت زهرای اطهر (س) سرور بانوی دو عالم، آن دخت دلسوز و همچون مادری مهربان پیامبر اکرم (ص)، همسر گرانقدر امیر مؤمنان و مولای با تقوایان امام علی (ع)، مادر گرامی سرداران صلح و قیام امام حسن و حسین (ع) در دین مبین اسلام و شیر زن کربلا حضرن زینب (س) که او به زیبایی پاسخ کوبنده و داندن شکن خود را به ابن زیاد معلون در کاخ لرزانش دادند، تبریک و تهنیت عرض می نمایم. امید است که هیچ زن مسلمانی غیر از ایشان را الگوی هیچ زن دیگری را در زندگی شان قرار ندهند، زیرا زندگی سرشار از پاکدامنی ایشان کامل ترین و بهترین الگویی است که تنها زنان مسلمان واقعی می توانند از او بهره ها و استفاده های فراوانی ببرند و در آخر به سعادت ابدی برسند، انشاءالله...

 

همچنین در اولین روزهای سال بهار فاطمی امسال، باخبر شدیم که 8 تن از مرزبانان دلاور مرد و خدوم هنگ مرزی نگور واقع در نقطه مرزی استان سیستان و بلوچستان کشورمان با کشور پاکستان، به درجه رفیع شهادت نائل آمده اند.

بی شک این مرزبانان و تمامی مرزبانان کشورمان، هستی خود را در طبق اخلاص گذاشته اند و برای دفاع از جان و ناموس مردمان و هموطنان خود جانفشانی می کنند و بالطبع کسانی هم که دست ناپاک شان به خون این گلگون شدگان مرز و بوم ایران آلوده شده است و ناجوانمردانه خون شان را بر زمین می ریزند، بدانند که از هر قطره قطره خون این عزیزان که در راه وطن نثار می شود، میلیونها ایرانی عاشق به خاک کشورشان و دین خود نیز که در رگهایشان از همین خون جاری است و بی تردید خون شان از گروه "ایثار و شهادت" بوده و می باشد، پشتیبان شان خواهند بود تا در هر زمان که فرمانده کل قوا و مقام معظم رهبری حضرت آیت ا... العظمی الامام خامنه ای، دستور فتوای جهاد را جهت ریشه کن شدن این جرثومکان شر و شرارت در خاک وطن بدهند، به حالت آماده باش می باشند تا برای همیشه نام این بد نامان را در تاریخ کهن ایران زمین پرگهر و زرخیز محو گردانند...

 

دلیر مردان ایران، که همرهید / با آرمانهای شهیدان

خداوند و قرآن، یار و یاورتان / و رهبر، پشتیبانتان

استوار باد، اهدافتان / و پایدار باد، گام هایتان

بی تردید مقدس است، وجودتان / زیرا حق است، کلامتان

دشمن خوار گشته است، در دستانتان / و چه شیرین گردید، همه پیروزیتان

این شعر حقیر، از دل و جان / به شما تقدیم باد، ای ارتشیان و سپاه پاسداران

 

و چه واجب است که در چنین روزی دست همه مادرانی را ببوسیم که فرزندانشان نمی‌توانند به دیدارشان بیایند، چرا که برای حفظ وطن، جانشان را مخلصانه تقدیم کردند و داغشان را بر دل مادرانشان گذاشتند. درود بر روح بزرگ این زنان قهرمان‌پرور و این مادران خونین‌ جگر که وطن با پرپر شدن دسته گل‌هایشان همچنان باقی است.

                                  

سلطان غمها یعنی مادر

سکوت دردها یعنی مادر

شریک رنجها یعنی مادر

تحمل سختیها یعنی مادر

دل شکسته تنها یعنی مادر

چشم به انتظار درها یعنی مادر

نشانه ایثار یعنی مادر

اوج فداکاری یعنی مادر

الگوی تلاش یعنی مادر

چشمه مهربانی یعنی مادر

امید به فرزند یعنی مادر

فرشته زمین یعنی مادر

صاحب بهشت یعنی مادر

تمام خوبیها یعنی مادر

معنای زندگی یعنی مادر

و من برای همه این معانی

عاشقانه ترین شعرم را سروده ام

فقط برای تو مادر، فقط تو...

 

با تشکر از صبر و حوصله شما

داریوش دوسرانی (tavabam)

ایمیل: darioush_13432000@yahoo.com

وبلاگ: http://tavabam.tebyan.net

دسته ها : موضوعات ویژه
چهارشنبه 19 1 1394 15:27

بسمه تعالی

بنام خداوند بخشنده و مهربان

که تا نفس هست، عبد اویم همچنان

گر از این دنیا رَوم به آخرت، پرواز کنان

بار دیگر تا قیامت، عبد اویم همچنان


جواب ملت رشید و سرافراز همیشه در صحنه ایران به دارندگان انحصاری بمب های هسته ای در نظام جهان امروزی به صورت شعر:

ما هر که هستیم، هر چه هستیم                                        

همین که می بینی، هستیم                                      

تو که خود می گویی هستی، هسته ای                   

این فقط حرف باشد پس کو عمل؟ تو در جایت هنوز هم که نشسته ای!

با من نکن بازی، که بگویی سَرونازی

شاید که همین آستانه، روزی برسد به تُرکتازی


این جواب برای زمانهایی است و خواهد بود که دشمنان تشنه به خون مردم ایران و اسلام عزیزمان در همه حال، تهدید ها و شیطنت هایی را به رخ می کشیدند و بی تردید بعد از این نیز خواهند کشید، اما شما جناب آقای دکتر ظریف؛ با دیپلماسی جانانه و مخصوص خودتان بعنوان یک رزمنده سیاسی به همراه تیم قدرتمندی که رهبر معظم انقلاب حضرت آیت ا... سید علی خامنه ای در اختیارتان گذاشتند و به پشتوانی محکم و خستگی ناپذیر جناب آقای دکتر حسن روحانی مقام محترم ریاست جمهوری کشورمان، توانستید در مذاکرات هسته ای با گروه 1+5، خواسته به حق ملت ایران را پیروزمندانه به کرسی بنشانید تا این یاوه گویان لکه ننگ تاریخ جهان دیگر هیچ عذر و بهانه ای و یا شک و شبهه ای نسبت به استقامت و پایداری تاریخ پر از افتخار سرزمین پر گهر و زرخیز ایران که همگی ما از نامداران نامی همه شهدای ایران این مبارزه طلبی را به ارث برده ایم نداشته باشند و اینجانب به نوبه خود مایل می باشم از زحمات شبانه روزی جنابعالی و نیز برادران عزیز ارجمند جناب آقایان سید عباس عراقچی، مجید تخت روانچی، جمشید ممتاز، امیر حسین زمانی نیا، حمید بعیدی نژاد، محمد امیری و پژمان رحیمیان (از کارشناسان سازمان انرژی اتمی ایران) و علی الخصوص از برادر محترم و بزرگوار جناب آقای دکتر علی اکبر صالحی ریاست محترم سازمان انرژی اتمی ایران و همینطور از همراهی برادر گرانقدر در تیم هسته ای جناب آقای حسین فریدون دستیار ویژه محترم رئیس جمهور و مشاور در وزارت امور خارجه که در این راه قدم گذاشته اید و سرافرازانه از آن سربلند بیرون آمده اید تشکر ویژه و جداگانه ای داشته باشم و به شما عزیزان سر تعظیم فرود آورم. این تنها تحفه ای است که این حقیر داشته و امید است آنرا از من پذیرا باشید.

همچنین متنی نیز در این چند روز و پس از اعلام توافق هسته ای به ذهنم رسیده است که در حقیقت این سبک از نوشتن را از عنایات خداوندی می دانم و او بی شک  قدرت بی نظیر و پر از صلابت کلمات زبان شیرین همام انگیز فارسی را در وجودم نهاد و شناساند و من نیز از این بابت تا ابد شاکر او هستم و آنرا به شما و همکارانتان تقدیم می نمایم.


شقایق راست می گفت که حقایق رازی در دل خود دارد. برای دانستن این راز، باز کافیست که قایق دقایق را نگاه داری و با نگاه عمیق و انگشتر عقیق، به خلایق که علایق و سلایق گوناگونی دارند لایق بمانی و با واقف بودن به همه انسانها مهربانی را در همه حال در دل آنان وقف کنی، به شرط آنکه بدانی در کارت و عاری از بارت توقف نکنی. وقف کردن همان دقت کردن همین راز است که خداوند در نهاد انسان نهاده و درک کردنش در تنهایی چندان هم خیلی سخت نیست، به شرط آنکه بدانی ترک کردنش در منهایی، آسان هم نیست.


در آخر لازم میدانم حدیثی از مولای متقیان امام اول شیعیان جهان اسلام حضرت علی (ع) و ناطق قرآن را که مرام و مردانگی اش به ضعیفان و مستمندان زبانزد عام و خاص بوده و حتی آنانی که بدنبال سرچشمه معرفت الهی بوده اند و بعد از این نیز دیگرانی هم خواهند بود که بدنبال همین معرفت  باشند و به آن دست یابند، بی تردید از ایشان الگو گرفته اند و انشاءالله پس از این نیز الگو خواهند گرفت، به متن خود اضافه می نمایم تا با کلام ایشان مزین گردیده شود:

‹‹ دعوت کننده بی عمل، چون تیرانداز بی کمان است. ››

 

در هر حرف بی عمل، هر که را باز می دارد از هر هدف

و اگر حرفی نیست، این گوی وُ این میدان و این هدف

 

بنده کوچک خدا و ارادتمند همگی شما؛ داریوش دوسرانی (tavabam)

وبلاگ: http://tavabam.tebyan.net (شعرهای داریوش دوسرانی)

ایمیل: darioush_13432000@ yahoo.com - تلفن همراه: 09124931719

دسته ها : موضوعات ویژه
سه شنبه 18 1 1394 9:7

بسمه تعالی

 

با یاد نام و سپاس پروردگار للعالمین

که او تنها خدایم بوده است فقط همین

 

هرگز دلم سراچه ماتم نمی شود / آبروی من به هر سببی خم نمی شود

من همیشه یاور محسن رضایی ام / یک ذره از اراتم به ایشان کم نمی شود

 

جناب آقای دکتر محسن رضایی

با سلام و احترام و عرض ارادت خالصانه من به شما فرزند ملت ایران

 

انسان بزرگ نیست جز به وسیله فکرش، شریف نیست جز به واسطه رفتارش و قابل احترام نیست جز به سبب اعمال نیکش.

بی تردید سرزمین قدرتمند و همیشه حماسه ساز ایران نیز به چنین انسانی نیاز دارد که تمامی منازعات سیاسی و زد و بندهای آنرا از زندگی سالم جامعه اسلامی ما بزداید و اقتصاد انحصار دولتی را به اقتصاد قدرتمند مردمی تبدیل گرداند و نیز کشور را از تمام وابستگی ها به دیگر کشور و حتی از ابرقدرتهای جهان محو نماید. به یقین چنین شخصی نبوده است و نیست جز شخص شما که در منش و معرفت پاک شما وجود داشته و در خدمات ارزشمند گذشته جنابعالی نیز که نسبت به مردم شریف ایران داشته اید هیچ فریبکاری در شما دیده نشده است و با یاری خداوند منّان و سبحان می توانستید این کار عظیم و جهادی را در این زمانه حاضر و با کمک هموطنان خویش به سرانجام برسانید، زیرا شعار ساده شما "سلام بر زندگی، یا اباالفضل" بوده است و این همان شعار "اصلاح الگوی مصرف و سبک زندگی اسلامی - ایرانی" میباشد که مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای به این امر مهم فراوان تأکید فرموده اند.

گرچه ممکن است مردان عمل بار دیگر در رأس قرار نگیرند و باز هم بگوییم امید کجاست؟ و زندگی چه معنایی دارد؟ اما نتیجه انتخابات هر چه بوده است گذشت و رأی مردم نیز قابل احترام است.

لقب افتخار آمیز "فرزند ملت ایران" تا تاریخ ماندگار و پر از افتخار میهن اسلامی ایران باقی است، زیببنده "دکتر حاج محسن رضایی" باقی خواهد ماند، زیرا "معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره)" در خصوص شما فرموده اند:

جناب آقای محسن رضایی مورد علاقه و تأیید اینجانب است.

و "رهبر فرزانه و معظم انقلاب حضرت آیت آلله خامنه ای (حفظه الله) نیز در تعریف و تمجید از شما فرموده اند:

شما آقا محسن عزیز بارها و بارها دل امام (ره) را شاد کردید؛ من به شما از ته دل اعتماد دارم و شما را از ته دل دوست دارم. اگر کسی غیر از این شنیده و غیر این گفته بدانید یا درست نفهمیده یا مغرض بوده یا نفهمیده، من به ایشان خیلی محبت و علاقه دارم. این هم که بعضی خیال کردند ما به این آسانی دست از ایشان بر می داریم این هم اشتباه است، این هم کور خواندند. این آقا حالا حالاها ما بهش احتیاج داریم.

و البته از توصیفات شایسته مراجع معظم و علما محترم کشور ایران اسلامی جهت "فرزند ملت ایران" نیز فراوان تعریف گردیده شده است.

حال که برای "جناب آقای دکتر حاج محسن رضایی" در انتخابات دوره یازدهم ریاست جمهوری میسر و مقدر نبوده است توسط ملت شریف ایران انتخاب گردیده شوید و گاهی نیز اتفاق میافتد تا آنچه را که هدف داشته اید به سرانجام برسانید، اما چون تقدیرِ "خداوند تبارک و تعالی" بوده است و بی تردید توسط او داده نمی شود، بایستی آنرا جزء اسرار الهی دانست و یقین بدانید تقدیری بهتر از این نصیب شما گردیده شده است و از قبل نیز آنرا داشته اید، زیرا "گر خداوند ببندد هر دری را، ز حکمت خود گشاید در دیگری را"، چون او همواره دوست دارد تا بندگانش را در هر لحظه و هر موقعیتی که دارد شاد ببیند و سپاسگزارش باشد.

بدین خاطر ما هوادران جنابعالی که "یادگار دوران دفاع مقدس" می باشید قاطعانه اعلام میداریم:

تا عمر در وجود ما باقی است با شما عهد و پیمان می بندیم، که لایق اجراء کنندگان برنامه ارزشمند سردار رشید ایران اسلامی باشیم و بمانیم، زیرا "ما فرزندان انقلابیم، نه بچه های ریاست."

اینجانب از سربازان ستاد ارتباطات مردمی و انتخاباتی جنابعالی در استان و شهر تهران و از شاگردان کوچک آقایان سید احمد نبوی و غلامرضا احمدی و همکار آقایان مجتبی صفی پور و سید حسین مسعودیان که بر حسب تکلیف "دینی و میهنی" خویش در ستاد شما انجام وظیف می نموده ام، بر خود لازم لازم و ضروری میدانم تا از این بزرگواران به سبب سعی و تلاشی که در ستاد داشته اند تشکر و قدردانی نمایم.

همچنین از تمامی رؤسای محترم ستاد ارتباطات مردمی در استانهای سراسر کشور و نیز آقایان شهرام گیل آبادی و علی زینی وند که از مشاورین عالی محترم جنابعالی در ستاد مرکزی بوده اند و همچنین از تمامی مشاورین محترم و مسئولین پهنه ها در استان و شهر تهران و علی الخصوص ریاست محترم ورزش رزمی سبک هاپکیدو کشور جناب استاد آقای اسماعیل عبدی که این حقیر از نزدیک و یا از راه دور با این عزیزان همکاری داشته ام سپاسگزاری می نمایم.

 

بارالها؛

من همیشه به درگاهت، روی آورده ام

بارها من در مقاومت، کم آورده ام

گرچه فرموده ای، از رگ حیات به تو نزدیکترم

اما من، هم گریه کرده ام و هم خوشحال بوده ام

چونکه هیچ وقت، از تو دور نمانده ام

ای خدای مهربان؛

من از تمام داده هایت، بی نهایت شاکرم

چون هرچه دارم از تو دارم، پس من چاکرم

ای خالق هستی؛

این حقیر دانست، که نابرده رنج گنج میسر نمی شود

ولی مزد آن گرفت، که به آخرت هم نظر شود

پس ای خدای یکتا؛

هر چیزی که از تو باشد، قابل است

و اگر از تو باشد، کامل است

 

والسلام

داریوش دوسرانی (tavabam)

 

ایمیل: darioush_13432000@yahoo.com

 

دسته ها : موضوعات ویژه
چهارشنبه 29 3 1392 10:7

بسمه تعالی

بنام خداوند بخشنده و مهربان

که تا نفس هست عبد اویم همچنان

گر از این دنیا رَوم به آخرت پروازکنان

بار دیگر تا قیامت عبد اویم همچنان

سپاس و ستایش خداوندی را سزاست که به واسطه ارسال رُسل و ابلاغ کتب دلهای رمیده را آرمیده ساخت و عفوش خطاپوش است.

خداوندا؛ چون تو حاضری چه جویم و چون تو ناظری چه گویم؟

انسان بزرگ نیست جز به وسیله فکرش، شریف نیست جز به واسطه رفتارش و قابل احترام نیست جز به سبب اعمال نیکش.

کشور ایران نیز بدون تردید به چنین انسانی که بتواند تمامی مصائب سیاسی و مشکلات حاد اقتصادی مردم را از زندگی سالم جامعه اسلامی ما بزداید و اقتصاد دولتی را به اقتصاد قدرتمند مردمی که تمام وابستگی به دیگر کشورها و حتی ابرقدرتهای جهان را محو نماید نیاز دارد و او کسی نیست جز "دکتر محسن رضایی" که می تواند اینکار عظیم و جهادی را در این زمانه با کمک مردم کشورش و هموطن خویش به سرانجام برساند، زیرا شعار ساده ایشان "سلام بر زندگی؛ یا ابالفضل" میباشد که همان اصلاح الگوی مصرف و سبک زندگی اسلامی - ایرانی است و مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای نیز به این امر مهم فراوان تأکید فرموده اند. پس بیائیم او را در این انتخابات ریاست جمهوری دوره یازدهم یاری نمائیم که بدون تردید او نیز پس از این، ما مردم ایران را یاری خواهد کرد.

 

امیر کبیر در ستایش کریمخان زند می نویسد:

ایکاش هر چند وقت یکبار شیر بچه ای لُر در ایران پیدا می شد تا مردم مزه عدالت را می چشیدند........> من هم یک عشایرم

-----------------------------------------------------------------------------------------------

خورشید در میانه آسمان بود که سپاهیان نادر شاه افشار وارد دهلی شدند و به پادشاه ایران زمین گفتند: اجازه می دهید وارد قصر پادشاه هند محمد گورکانی شویم؟ نادر شاه گفت: اینجا نیامده ایم پی تخت و تاج، بگردید و مزدوران اشرف افغان را بیابید. هشتصد مزدور اشرف را که بیست سال ایران را ویران ساخته بودند گرفتند. نادر رو به آنها کرد و گفت: چگونه بیست سال در ایران خون ریختید و به ناموس کسی رحم نکردید؟ آیا فکر نمی کردید روزی به این درد گرفتار آیید؟ مزدوری گفت: می پنداشتیم همه مردم ایران، شاه سلطان حسین هستند و ما همواره با مشتی ترسوی صفوی روبرو هستیم.

از میان سپاه ایران ایران فریادی برخواست که گفت: ما همه نادریم!

و مردان سپاه بارها این سخن را از ته حنجره فریاد کشیدند: "ما همه نادریم"

کشوری که دارای پیشوایی بی باک است، همه مردمش نیز قهرمان و دلیر خواهند شد و پیشوای حال حاضر ملت رشید ایران "حضرت آیت الله العظمی خامنه ای" است.

اگر خوب گوش هایمان را تیز کنیم، هنوز هم فریادهای سربازان ایران زمین و کهن میهن اسلامی را خواهیم شنید که همگی می گویند:

"ما فرزندان انقلابیم، نه بچه های ریاست"

 

آسمان تکیه به دستان تو دارد، ای ابالفضل

مرغ دل خانه در ایوان تو دارد، ای ابالفضل

آفرینها بتو باید گفت و به مردانگیت، ای ابالفضل

همچو پروانه که خود را به آتش زده ای، ای ابالفضل

**************************************

شادی نمادی از زیستن آگاهانه است و ما وارث این تفکریم. امیدوارم شاد باشید و شاد زندگی کنید که شاد زیستن انتخاب است نه یک اتفاق...

خوشا آنروز که من دلشاد گردم

و از غمهای خود آزاد گردم

خوشا آنروز که من غفلت نبینم

و از خوابهای خود بیدار گردم

سبب گردم گره از کار گشایم

که من دلها به خود نزدیک نمایم

ز یاران من باید یاری ستانم

اگر روزی که در مشکل بیافتم

و بی تردید همین مانده برایم

که در دلها فقط جایی بیابم

 

با تشکر از صبر و حوصله شما

تنظیم شعر: داریوش دوسرانی (tavabam)

دسته ها : موضوعات ویژه
دوشنبه 20 3 1392 8:9
X